Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Praca Niemcy

Oferty pracy w Niemczech

Niemcy są czwartą co do wielkości gospodarką świata. Ponad  90% wszystkich niemieckich przedsiębiorstw jest średniej wielkości i jest odpowiedzialnych za 2/3 wszystkich miejsc pracy i za ponad 50% produkcji gospodarczej. Obecnie tylko mniej niż 2,6 mln osób w Niemczech nie ma stałej pracy. Oznacza to, że aktualna stopa bezrobocia w Niemczech wynosi zaledwie 5,7%. Co za tym idzie niemieccy pracodawcy niezmiennie od kilku lat szukają rąk do pracy. Szacuje się, że obecnie na niemieckim rynku pracy jest 764 tys. wakatów!

Polacy w Niemczech

Niski poziom bezrobocia oraz atrakcyjne oferty pracy w Niemczech powodują, że Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają do pracy. Wysokie zarobki, dobry socjal oraz kultura pracy to kolejne z czynników, które wpływają na to, że Polacy poszukują pracy właśnie za naszą zachodnią granicą. Polacy już w tym momencie są w Niemczech ogromną siłą roboczą - jest nas w tym kraju już prawie 800 tys. I ta liczba niezmiennie, od kilku lat regularnie rośnie. 

Rynek pracy w Niemczech

Dobre oferty pracy w Niemczech mogą znaleźć zarówno specjaliści jak i pracownicy niewykwalifikowani. Obecnie ponad 16 tys. wolnych miejsc pracy jest w przemyśle. Najpopularniejszym zawodem w tej dziedzinie jest mechanik maszyn i urządzeń przemysłowych. Ale poszukiwani są także m.in spawacze, elektrycy, hydraulicy, tokarze, ślusarze, mechanicy, operatorzy maszyn CNC. Mechanik obróbki skrawaniem to dziś w Niemczech jeden z bardziej poszukiwanych zawodów. Kolejne branże, w których Polacy bez problemu mogą znaleźć pracę w takich branżach jak hotelarstwo/turystyka/gastronomia (tutaj praca czeka na kucharzy, barmanów, kelnerów, recepcjonistów, pomoce kuchenne) ale też transport/spedycja/logistyka - kierowcy mogą liczyć w Niemczech na świetne zarobki i stałe umowy. Operatorzy wózków widłowych czy magazynierzy także mogą liczyć na zatrudnienie. Duże zapotrzebowanie na doświadczone ręce do pracy jest także w budownictwie, poszukiwani są cieśle szalunkowi, stolarze budowlani, murarze, dekarze, malarze. W powyższych branżach często język nie jest wymagany. Ogromne zapotrzebowanie jest także na pracowników z branży IT-Administracja oraz IT-Rozwój oprogramowania,  liczba wakatów wśród informatyków w porównaniu do ubiegłego roku wzrosła aż o ¼.  A także w sektorze zdrowotnym i socjalnym. Liczne ośrodki zdrowia i zakłady opiekuńcze zamieszczają oferty pracy dla lekarzy, pielęgniarek, opiekunek osób starszych oraz asystentów socjalnych.

Praca na sezon w Niemczech

Praca sezonowa w Niemczech oferowana jest najczęściej w rolnictwie, sadownictwie, przy zbiorach warzyw, owoców lub kwiatów. Stawki w tym sektorze zaczynają się od 9,5 euro brutto za godzinę pracy a dochodzą nawet do 12 euro brutto w zależności od długości zatrudnienia – i to przy zapewnieniu darmowego zakwaterowania oraz opieki na miejscu przez polskiego koordynatora.

Praca Niemcy

Oferty pracy w tym sektorze również są atrakcyjne dla Polaków, zwłaszcza dla  studentów, osób z niskim wykształcenie, a także bez znajomości języka niemieckiego. Niemiecki rynek pracy dla Polaków otworzył się w 2011 roku. Od tamtej pory zapotrzebowanie na specjalistów i niewykwalifikowanych pracowników w Niemczech stale rośnie i jest w stanie wchłonąć jeszcze miliony imigrantów (do 2020 niemiecka gospodarka będzie potrzebować jeszcze prawie 3 mln pracowników, a do 2030 aż 10 mln). 

Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!