Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Praca Szwajcaria

Oferty pracy: kraje: Szwajcaria,
Niestety, ale obecnie nie ma ofert pracy w wyszukiwanych przez Ciebie kryteriach.

Praca za granicą - Szwajcaria

Dla większości obcokrajowców w Szwajcarii panują rajskie warunki pracy. Szwajcarscy pracownicy cieszą się jednym z największych wynagrodzeń na świecie. Bezrobocie pozostaje wciąż na jednym z najniższych poziomów w Europie, poniżej 3%. Dobra sytuacja na rynku pracy niewątpliwie wynika z tego ze Szwajcaria należy do najbardziej rozwiniętych i najbogatszych krajów na świecie. Gospodarka tego kraju cechuje się równowagą wewnętrzną, przy wysokim poziomie oszczędności oraz zasobów majątkowych. Szwajcaria ze względu na ograniczenia w podejmowaniu pracy nie stała się tak popularnym kierunkiem wyjazdów z Polski jak Wielka Brytania czy Niemcy. Ale mimo wszystko liczba naszych rodaków w tym kraju regularnie rosła. W 2003 r. w Szwajcarii przebywało 4,7 tys. Polaków, 10 lat później jest to już 16,3 tys. osób.

Oferty pracy w Szwajcarii

Musimy mieć jednak świadomość, że praca w Szwajcarii, dla wielu osób oznaczać będzie pracę sezonową i tymczasową. Oferty pracy w Szwajcarii, kierowane są bowiem głównie do robotników niewykwalifikowanych, sezonowych pracowników rolnych, a także do niań, opieka/pomoc domowa, opiekunów lub opiekunek osób starszych. Wiele propozycji pracy znajdziemy też w branży hotelarstwo/gastronomia/turystyka. Nie znaczy, to jednak, że osoby wykształcone i posiadające wysokie kwalifikacje zawodowe nie mają czego szukać w Szwajcarii.  Wprost przeciwnie.  Wśród pracowników wykwalifikowanych oferty pracy w Szwajcarii znajdą trzy grupy zawodów: robotnicy wykwalifikowani (głównie spawacze, dekarze, stolarze), pracownicy opieki medycznej (zarówno pielęgniarki jak i lekarze) oraz specjaliści w branży IT-Administracja oraz IT-Rozwój oprogramowania . Zarobki w pracy w Szwajcarii są konkurencyjne, choć warto pamiętać o tym, że Szwajcaria jest też krajem dość kosztownym. Praktycznie na wszystkich stanowiskach wymaga się również znajomości języka niemieckiego oraz francuskiego lub angielskiego – znajomość języków obcych jest mocno związana z tym, w którym kantonie podejmuje się pracę.

Praca sezonowa w Szwajcarii

Praca sezonowa w alpejskich kurortach staje się coraz bardziej popularna wśród Polaków. Nie tylko w okresie letnim, ale także, a może nawet przede wszystkim w sezonie zimowym. Na zatrudnienie w Szwajcarii z powodzeniem mogą liczyć instruktorzy narciarstwa oraz instruktorzy snowboardu. Latem można znaleźć pracę sezonową w Szwajcarii w rolnictwie oraz ogrodnictwie. To też świetne miejsca, jeśli interesuje Cię praca w Szwajcarii dla par, bo wielu pracodawców chętnie zatrudnia małżeństwa.

Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!