Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Praca Austria

Oferty pracy: kraje: Austria,

Praca za granicą - Austria

Mała, niespełna 9-milionowa Austria, to turystyczna potęga. Poziom bezrobocia w tym kraju kształtuje się mniej więcej na poziomie około 250.000 osób bezrobotnych. Według obliczeń Unii Europejskiej poziom ten procentowo wynosi 4,8%, co dawałoby Austrii drugą tuż za Holandią pozycje w kategorii krajów o najniższej stopie bezrobocia. Austria nie jest najpopularniejszym krajem, jeśli chodzi o liczbę wyjeżdżających do niej Polaków. W przeciwieństwie do Niemiec lub do Holandii, na terenie Austrii mieszka bardzo mało osób będących obywatelami Polski. Obecnie jest to ok 70 tysięcy Polaków, ale dodatkowo około 20 tysięcy obywateli austriackich posiada korzenie polskie. Miastami, w których mieszka najwięcej naszych rodaków są Wiedeń, Linz, Graz, Salzburg, Innsbruck i Klagenfurt. Praca w Austrii dostępna jest głównie w takich zawodach jak sprzedawca, kelner i barman, pracownik usług, dozorca, pracownik biurowy, robotnik przemysłowy, rzemieślnik, technik, elektromechanik, elektromonter, fryzjer i kosmetyczka. 

Oferty pracy w Austrii - praca dla specjalistów

Wśród ofert pracy w Austrii przeważają ogłoszenia skierowane do fachowców z branży przemysł oraz budowlanej: ślusarze, elektrycy, spawacze, monterzy specjalistycznych urządzeń, operatorzy, stolarze. Wymaga się od nich kierunkowego wykształcenia, doświadczenia, umiejętności nierzadko potwierdzonych certyfikatami, jak również samodzielności oraz znajomości języka niemieckiego lub angielskiego. Czasem potrzebne jest prawo jazdy lub własny samochód. Oczekiwania są dość spore, ale w zamian można liczyć na umowę o pracę, zakwaterowanie, wynagrodzenie rzędu 12-13 euro/h oraz na liczne dodatki i premie. Budownictwo to generalnie druga branża, w której stosunkowo dość łatwo znaleźć zatrudnienie w Austrii. Polscy budowlańcy są cenieni jako solidni, pracowici i dokładni. Dlatego można szukać ofert pracy w Austrii jako zbrojarz, piaskujący, murarz, tynkarz, cieśla, blacharz czy pomocnik budowlany. Oferty pracy w Austrii znajdą również specjaliści z wyspecjalizowanych branż np. IT czy analityki biznesowej. Oferty pracy w Austrii znajdą osoby doświadczone, wysoko wykwalifikowane w danej branży, znające język niemiecki i angielski na poziomie zaawansowanym, posiadające dodatkowe umiejętności oraz certyfikaty. W zamian można liczyć na bardzo atrakcyjne warunki – wysokie wynagrodzenie około kilku tysięcy euro miesięcznie, premie, służbowy samochód czy mieszkanie.

Praca w Austrii - branża gastronomiczna i sprzątająca

Polacy, którzy nie znają języka niemieckiego na tyle, by podjąć się zatrudnienia w branżach specjalistycznych lub na budowach, mogą szukać ofert pracy w hotelarstwo/gastronomia/turystyka oraz w firmach sprzątających. Poszukuje się pracowników na stanowiska m.in. pomoc kuchenna w restauracjach, kawiarniach i barach czy sprzątaczka/pokojówka – zarówno prywatnych mieszkań, jak i firm czy hoteli. Zarobki są nieco niższe niż w przypadku specjalistów, ale nie jest wymagane doświadczenie, ważna jest jedynie chęć do pracy, sumienność, odpowiedzialność i dokładność. Niekiedy oferowane jest zakwaterowanie, a za nadgodziny czy pracę w weekendy można otrzymać dodatki.

Praca seznowo w Austrii

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród Polaków praca sezonowa w Austrii. Rodacy znajdą tutaj zatrudnienie przy zbiorach owoców oraz warzyw. Jednak ze względu na panujące przepisy, wymiar pracy nie może przekraczać 6 tygodni w roku. Zasada ta dotyczy tak samo rolnictwa, jak i hotelarstwa czy gastronomii. Według ekspertyzy specjalistów, w ciągu pięciu następnych lat hotelarstwo i gastronomia będą w Austrii potrzebować ponad trzydziestu tysięcy pracowników, w tym kilkunastu tysięcy wykwalifikowanych kucharzy i kelnerów. 

Pracuj w Austrii z globelus.pl:

Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!