Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Praca przemysł

Oferty pracy: Przemysł,

Praca w przemyśle

    Emigracja zarobkowa cieszy się nadal sporym zainteresowaniem, a zapotrzebowanie na naszych pracowników w branży przemysłowej stale rośnie w krajach Europy Zachodniej. Szeroko rozumiany przemysł przyciąga również rzesze Polaków gotowych do wyjazdu. Przede wszystkim dobre zarobki, ale również pewność pracy, która w przemyśle jest bardzo wysoka są czynnikami, które ułatwiają decyzję o wyjeździe do pracy zarobkowej w jednej z wielu branż przemysłowych. Praca w przemyśle za granicą to stabilne zatrudnienie z godziwym wynagrodzeniem, zwykle również zakwaterowanie zapewnione przez zagranicznego pracodawcę oraz wiele dodatków socjalnych i bonusów pracowniczych, które pozwalają na jeszcze lepszą optymalizację budżetu. W niektórych segmentach branży przemysłowej jest również możliwe zatrudnienie bez znajomości języka obcego lub też ze słabą jego znajomością, co również bywa czynnikiem decyzyjnym. Podobnie z doświadczeniem zawodowym, które w wielu przypadkach nie jest wymagane. Nie brakuje również ofert przeznaczonych dla managerów niższego i wyższego szczebla oraz specjalistów w danej branży, którzy zajmują się chociażby organizacją produkcji czy też zarządzaniem ciągiem produkcyjnym. Pracownik przemysłu z Polski nadal jest niezwykle ceniony na zachodnich rynkach pracy. 

Przemysł – popularne kierunki

Niezmiennie Polacy chętnie wyjeżdżają do pracy w przemyśle przede wszystkim w kierunku Niemiec, gdzie polscy fachowcy są cenieni od bardzo wielu lat za solidność, umiejętności i zaangażowanie w wykonywane zadania. Nie brakuje ofert pracy z tego kraju dla: spawaczy, operatorów maszyn, laminiarzy, lakierników, ślusarzy, operatorów wózka widłowego, pracowników produkcji, mechatroników i specjalistów branż przemysłowych. Do walki o polskiego pracownika przemysłowego włącza się również Belgia, Finlandia, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania i Włochy. To także bardzo popularne kierunku emigracji zarobkowej naszych rodaków w tych branżach. 

Zarobki w przemyśle

Oczywiście zarobki w przemyśle będą uzależnione od konkretnej branży, w której przyjdzie nam pracować. W przemyśle ciężkim są one stosunkowo wysokie, podobnie w przemyśle chemicznym. Na nieco niższe zarobki możemy liczyć w przypadku zatrudnienia w przemyśle lekkim oraz mniejszych firmach produkcyjnych. Na korzyść kandydata działają rzecz jasna posiadane przez niego kwalifikacje zawodowe. 
    Przemysł to bardzo zróżnicowana gałąź gospodarki, dlatego też znacząco mogą się w niej różnić zarobki. W przypadku prac wymagających kwalifikacji mogą być naprawdę zadowalające. Doskonałymi zarobkami mogą poszczycić się chociażby operatorzy maszyn do obróbki (12-18 EUR/h netto), ale również pracownicy produkcji wyjeżdżający z Polski z pewnością będą pozytywnie zaskoczeni wysokością uposażenia (około 11-13 EUR/h netto). Cenne nadal okazują się być kwalifikacje takie jak: Spawacz (18-22 EUR/h netto), Lakiernik (14-15 EUR/h netto) lub Operator maszyn (około 15 EUR/h netto).

Praca w Przemyśle z globelus.pl

Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!