Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Praca Belgia

Oferty pracy: kraje: Belgia,

Praca za granicą - Belgia

Bezrobocie w Belgii jest obecnie najniższe od 30 lat, bez pracy pozostaje tylko 5,1 % społeczeństwa. Więc na ten moment nie liczba ludzi bez pracy, ale brak wystarczającej liczby rąk do pracy jest problem, z jakim boryka się belgijska gospodarka. Belgijski rynek pracy jest przyjazny pracownikowi. Prawa pracowników są ściśle przestrzegane, co ma wpływ na komfort pracy i poczucie bezpieczeństwa. Fakt, że wszyscy pracownicy w tym także obcokrajowcy w Belgii zatrudniani są tylko i wyłącznie legalnie, pomaga wyeliminować problemy np. z brakiem wypłat. Nawet najniższe wynagrodzenie w Belgii pozwala na życie na dość dobrym poziomie. W 2017 roku do Belgii przyjechało 5,9 tys. Polaków. Liczba ta rośnie, choć jak wskazują statystyki Belgia nie jest najpopularniejszym z kierunków emigracji naszych rodaków. Praca w Belgii cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród osób, które mają wyższe kwalifikacje i znają języki obce – przede wszystkim francuski. Do niedawna Belgowie pozyskiwali z polskiego rynku jedynie dobrze wykształconych pracowników z odpowiednim stażem i doświadczeniem. Aktualnie przybywa ofert pracy w Belgii dla ludzi bez doświadczenia, osób młodych, chętnych do nauki i pracy zarazem. Oferuje się im przyuczenie zawodu i w perspektywie czasu stałe zatrudnienie. 

Oferty pracy w Belgii

Branża budowlana jest wiodącą dziedziną, w której belgijskie firmy poszukują pracowników wśród Polaków. W ubiegłym roku liczba zleceń w sektorze budowlanym zwiększyła się o ok. 2-2,5%. Eksperci przewidują, że w tym roku pracy będzie jeszcze więcej. Jednak to nie jedyna branża, w której w Belgii można znaleźć pracę. Poza branżą budowlaną bardzo dużo ofert pracy w Belgii jest dla lekarzy, pielęgniarek, opiekunek jak również górników, drwali, mechaników, inżynierów, architektów.  W branży transport/spedycja/logistyka bez większych problemów pracę znajdą kierowcy, z kolei branża edukacja/szkolenia przyjmie z otwartymi rękami nauczycieli. Pracodawcy idąc na rękę pracownikom zapewniają im pomoc we wszelkich formalnościach związanych z podpisaniem umowy o pracę na belgijskich warunkach. Przybliżają oni belgijskie prawo pracy jak również wspierają w założeniu konta bankowego, ubezpieczeniu się, czy też znalezieniu zakwaterowania. W wielu przypadkach pracodawcy pokrywają koszty dojazdy do pracy, jak też dofinansowują wyżywienie. 

Praca tymczasowa w Belgii

Poza ofertami zatrudnienia na stałe, belgijski rynek pracy oferuje szereg miejsc pracy w charakterze zatrudnienia czasowego, wręcz krótkoterminowego. Podobnie jak w Polsce sezon letni sprzyja otwieraniu licznych budek, ogródków piwnych, punktów sprzedaży nie tylko w branży gastronomicznej. Oferty pracy sezonowej w Belgii to głównie propozycje dla kelnerów, barmanów, kucharzy, sprzedawców, jak też personelu wsparcia. To także szeroki wybór stanowisk w turystyce i utrzymaniu ośrodków wypoczynkowych na terenie Belgii. Możliwości jest bardzo wiele. Oferty pracy w Belgii znajdą również recepcjonistki, opiekunki, pielęgniarki jak również ogrodnicy, pracownicy produkcji i wiele innych profesji.  Belgia to także siedziba instytucji UE oraz NATO. Dlatego też belgijski rynek pracy oferuje dużą liczbę ofert pracy w administracji. Praca w strukturach międzynarodowych instytucji jest faktorem przyciągającym ludzi wykształconych i ze znajomością języków obcych. 
 

Pracuj w Belgii z globelus.pl:

Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!