Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Praca produkcja

Praca za granicą – produkcja

Wyjazdy za granicę do pracy wciąż cieszą się gigantycznym zainteresowaniem w naszym kraju. Najczęściej nadal decydują o tym względy ekonomiczne, Ale rośnie również liczba naszych rodaków, dla których decyzja o wyjeździe podyktowana jest chęcią przebywania w gronie swoich bliskich, którzy jest od pewnego czasu znajdują się poza granicami. Bardzo wielu Polaków nadal podejmuje decyzję o wyjeździe za granicą bez znajomości w stopniu bardzo dobrym języka kraju, do którego się udają. W naturalny sposób deficyt komunikacyjny powoduje, że zwłaszcza na początkowym etapie emigracji nie mogą oni aspirować do zajęć zgodnych ze swoimi kwalifikacjami. Często praca przy produkcji staje się dopiero pierwszym krokiem do rozwoju swojej kariery poza granicami. Wielu z nas również docelowo wyjeżdża pracować w tej branży, zwłaszcza że na zachodzie Europy jest spore zapotrzebowanie na Polaków w tej gałęzi gospodarki. 

Dokąd wyjeżdżamy za granicę do pracy przy produkcji

W kwestii kierunku emigracji zarobkowej w branży produkcyjnej nie ma zaskoczeń. Są to oczywiście Niemcy, Holandia, Francja i Wielka Brytania, choć w ostatnim czasie z racji Brexitu pojawiła się na rynku pewna niepewność. Mniej popularne (choć również czasami wybierane) kierunki to Czechy, Włochy, Hiszpania i Austria. 

Produkcja – firmy, w których znajdujemy zatrudnienie 

Bardzo powszechnie znajdujemy zatrudnienie w produkcji w przemyśle spożywczym oraz w fabrykach mebli, okien, czy też innych dóbr. Nieco lepiej płatne są prace produkcyjne w branżach technicznych – przy produkcji aluminium, betonu czy też innych zajęciach wymagających odpowiedniej siły i przygotowania fizycznego. 

Zarobki i warunki pracy w branży produkcyjnej za granicą

Stawki są oczywiście bardzo zróżnicowane  zależnie od rodzaju produkcji w danej firmie, a także kraju czy nawet konkretnego jego regionu. W ośrodkach miejskich zwykle zarobimy podobnie jak w Polsce nieco więcej, a na prowincji liczyć musimy się z nieco mniejszą stawką godzinową, idącą jednak w parze z pomniejszonymi kosztami życia. W Holandii zarobimy od około 11 do 13 euro brutto za godzinę pracy. W Niemczech stawka ta może być minimalnie niższa. Choć warto nadmienić, że jest to jedynie wartość bardzo przybliżona, bowiem powszechne jest stosowanie systemów premiowych, dodatków zmianowych i wielu innych bonusów i benefitów dla pracownika. 

Pracownicy z Polski bardzo często już na etapie biura pośrednictwa pracy uzyskują informacje o możliwościach jakie daje zagraniczny pracodawca lub też samo to biuro. To często możliwość wynajmu mieszkania lub pokoju w mieszkaniu, organizacja dojazdów do pracy czy też pomoc w załatwianiu jakichkolwiek formalności administracyjnych w zagranicznych urzędach. To sprawia, że tworzone jest środowisko, w którym pracownik może skupić się jedynie na wykonywaniu swoich obowiązków, a reszta stresujących spraw nie musi go zajmować. 

Kwalifikacje zawodowe w branży produkcyjnej

Oczywiście również w branży produkcyjnej są pewne umiejętności i kwalifikacje, które będą szczególnie cenione. Naturalnie jest to język kraju, w którym zamierzamy pracować. Im lepiej będziemy go znali, tym więcej zarobimy. Dodatkowo w firmach produkcyjnych bardzo często pojawiają się również przestrzenie magazynowe, a co za tym idzie opłacalna może być umiejętność obsługi wózków widłowych i innego sprzętu magazynowego. Od kwestii języka będzie również w dużej mierze zależał nasz przyszły awans w branży produkcyjnej. 

Praca na produkcji z globelus.pl

Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!