Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Praca Holandia

Oferty pracy: kraje: Holandia,

Praca za granicą w Holandii

Jednym z ulubionych kierunków emigracji zarobkowej wśród Polaków jest Holandia. W ostatnich latach sytuacja na holenderskim rynku pracy znacząco się poprawiła. Na początku 2017 roku odsetek osób bezrobotnych wynosił 5,3 procent, a w drugiej połowie 2018 roku już tylko 3,9% i nieustannie spada. W 2007 roku Holandia otworzyła swój rynek pracy dla imigrantów z państw Unii Europejskiej. Według raportu GUS, pod koniec 2015 roku w Holandii przebywało 112 tysięcy Polaków. A w ubiegłym roku już 250 tysięcy polskich obywateli. Z tym, że dane obejmują tylko osoby zarejestrowane, stąd rzeczywista liczba Polaków pracujących w kraju tulipanów może być znacząco wyższa. Ważnym czynnikiem dlaczego Polacy wybierają pracę w Holandii jest zapewne wynagrodzenie. I chodzi tutaj nie tylko o jego wysokość, ale też o częstotliwość wypłat. Pieniądze najczęściej otrzymamy bowiem już po tygodniu pracy.

Aktualne oferty pracy w Holandii

Stosunkowo łatwo można znaleźć oferty pracy w Holandii bez doświadczenia czy znajomości języka. Jeśli już pracodawcy wymagają znajomości języka to często wystarczy znajomości angielskiego, niekoniecznie na zaawansowanym poziomie. W przypadku prostych prac sezonowych znajomość języka obcego w ogóle nie jest konieczna podobnie jak doświadczenie. W Polsce funkcjonuje wiele agencji pracy tymczasowej, które oprócz zamieszczenia ofert pracy w Holandii zapewniają przewóz na miejsce oraz zakwaterowanie. Minimalna pensja miesięczna dla osób które ukończyły 22 lata wynosi obecnie 1500 Euro. Holenderski rynek pracy oferuje pracę w różnych branżach. Szczególnie dużo ofert znajdziemy w branży: rolnictwo, ogrodnictwo, przetwórstwo spożywcze, transport/spedycja/logistyka, przemysł, a także budownictwo. Polscy fachowcy (spawacz, ślusarz, mechanik czy operator maszyn) mogą oczywiście liczyć na ciekawsze oferty pracy w Holandii i atrakcyjniejsze wynagrodzenie. To jednak nie wszystkie oferty pracy w Holandii.

Oferty pracy Holandia

Sporo ofert pracy w Holandii można też znaleźć przy pielęgnacji i zbiorach warzyw czy owoców oraz w szklarniach. Holandia słynie ze szklarniowej uprawy truskawek oraz innych owoców takich jak: śliwki, jabłka czy gruszki, co zapewnia pracę praktycznie przez cały rok. Poszukuje się również osób do pracy w Holandii przy zbiorze warzyw – kapusty, brokułów, ziemniaków, kalafiorów, pomidorów, papryki i innych oraz do pracy przy kwiatach uprawianych na polach – tulipanach i liliach, których sezon przypada na maj, oraz na przełom sierpnia i września. Popyt na pracowników w tym sektorze wynika z faktu, iż Holandia znajduje się w światowej czołówce największych eksporterów warzyw i owoców. Holandia to kraj, w którym zatrudnienie znajdą również specjaliści z branż takich jak bankowość, inżynieria i kontrola jakości. Wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy mogą liczyć na rozwijanie kompetencji zawodowych i bardzo dobre zarobki. Pracę od zaraz w Holandii można znaleźć w licznych hotelach i restauracjach, nawet nie mając dużego doświadczenia zawodowego. Branża hotelarstwo/gastronomia/turystyka rozwija się w tym kraju niezwykle prężnie, oferując dobre warunki zatrudnienia.

Holandia - dam pracę:

Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!