Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Praca Holandia

Oferty pracy w Holandii

Jednym z ulubionych kierunków emigracji zarobkowej wśród Polaków jest Holandia. W ostatnich latach sytuacja na holenderskim rynku pracy znacząco się poprawiła. Na początku 2017 roku odsetek osób bezrobotnych wynosił 5,3 procent, a w drugiej połowie 2018 roku już tylko 3,9% i nieustannie spada

Polacy w Holandii

W 2007 roku Holandia otworzyła swój rynek pracy dla imigrantów z państw Unii Europejskiej. Według raportu GUS, pod koniec 2015 roku w Holandii przebywało 112 tysięcy Polaków. A w ubiegłym roku już 250 tysięcy polskich obywateli. Z tym, że dane obejmują tylko osoby zarejestrowane, stąd rzeczywista liczba Polaków pracujących w kraju tulipanów może być znacząco wyższa. Ważnym czynnikiem dlaczego Polacy wybierają Holandię jest zapewne wynagrodzenie. I chodzi tutaj nie tylko o jego wysokość, ale też o częstotliwość wypłat. Pieniądze najczęściej otrzymamy bowiem już po tygodniu pracy. Stosunkowo łatwo jest także w kraju tulipanów znaleźć pracę bez doświadczenia czy znajomości języka.

Znajomość języka, a praca w Holandii

Jeśli pracodawcy wymagają znajomości języka to często wystarczy  znajomości angielskiego, niekoniecznie na zaawansowanym poziomie. W przypadku prostych prac sezonowych znajomość języka obcego w ogóle nie jest konieczna podobnie jak doświadczenie. W Polsce funkcjonuje wiele agencji pracy tymczasowej, które oprócz zamieszczenia ofert pracy w Holandii zapewniają przewóz na miejsce oraz zakwaterowanie. Minimalna pensja miesięczna dla osób które ukończyły 22 lata wynosi obecnie 1500 Euro.

Rynek pracy w Holandii

Holenderski rynek pracy oferuje pracę w różnych branżach. Szczególnie dużo ofert znajdziemy w branży: rolnictwo, ogrodnictwo, przetwórstwo spożywcze, transport/spedycja/logistyka, przemysł, a także budownictwo. Polscy fachowcy (spawacz, ślusarz, mechanik czy operator maszyn) mogą oczywiście liczyć na ciekawsze oferty pracy w Holandii i atrakcyjniejsze wynagrodzenie.

Praca w Holandii w branży ogrodniczej

Sporo ofert pracy w Holandii można też znaleźć przy pielęgnacji i zbiorach warzyw czy owoców oraz w szklarniach. Holandia słynie ze szklarniowej uprawy truskawek oraz innych owoców takich jak: śliwki, jabłka czy gruszki, co zapewnia pracę praktycznie przez cały rok. Poszukuje się również osób do pracy przy zbiorze warzyw – kapusty, brokułów, ziemniaków, kalafiorów, pomidorów, papryki i innych oraz do pracy przy kwiatach uprawianych na polach – tulipanach i liliach, których sezon przypada na maj, oraz na przełom sierpnia i września. Popyt na pracowników w tym sektorze wynika z faktu, iż Holandia znajduje się w światowej czołówce największych eksporterów warzyw i owoców.

Oferty pracy dla specjalistów w Holandii

Holandia to kraj, w którym zatrudnienie znajdą również specjaliści z branż takich jak bankowość, inżynieria i kontrola jakości. Wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy mogą liczyć na rozwijanie kompetencji zawodowych i bardzo dobre zarobki. Pracę od zaraz w Holandii można znaleźć w licznych hotelach i restauracjach, nawet nie mając dużego doświadczenia zawodowego. Branża hotelarstwo/gastronomia/turystyka rozwija się w tym kraju niezwykle prężnie, oferując dobre warunki zatrudnienia.

TOP ofert wg państw
TOP ofert wg kategorii
TOP ofert wg pracodawcy
Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!