Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Praca Hiszpania

Oferty pracy: kraje: Hiszpania,

Kraje, takie jak Niemcy, Holandia, czy Wielka Brytania już od wielu lat kuszą Polaków atrakcyjnymi zarobkami. Jednak osoby lubiące cieplejszy klimat, a jednocześnie pragnące otrzymywać lepsze wynagrodzenie niż w Polsce dość często wybierają Hiszpanię. Na jakich stanowiskach warto szukać zatrudnienia w Hiszpanii? Jakiej pensji można się spodziewać od hiszpańskich pracodawców? Przekonajmy się.

Praca w Hiszpanii

Hiszpania to kraj o gorącym klimacie, idealny do wypoczynku, gdzie jego mieszkańcy uwielbiają dobrą zabawę i towarzystwo. Oprócz doskonałych warunków turystycznych Hiszpania przyciąga Polaków ofertami zatrudnienia. Atutem pracy w Hiszpanii są wyższe zarobki w porównaniu do polskich pensji, a także mniejsze koszty utrzymania w stosunku do innych krajów Europy Zachodniej. Jeśli chcemy znaleźć dobrze płatną pracę w Hiszpanii warto szukać jej w większych miastach lub kurortach turystycznych. Polacy są uważani przez Hiszpan za dobrych fachowców, dlatego osoby posiadające wysokie kwalifikację mogą spodziewać się naprawdę zadowalającego stanowiska z atrakcyjnym wynagrodzeniem.

Praca sezonowa w Hiszpanii

Wśród Polaków emigrujących bardzo popularna jest praca sezonowa w Hiszpanii. Na czas wiosny oraz lata możemy znaleźć zatrudnienie w turystyce, czy rolnictwie. Jeśli mowa o turystyce, to naj-częściej znajdziemy propozycje pracy na stanowiskach, takich jak: kelner/ka, pokojówka, kucharz lub pomoc kuchenna, a także recepcjonista. W rolnictwie zaś znajdziemy pracę przy zbiorach truskawek, winogron, pomarańczy, czy oliwek. Taka praca nie wymaga specjalnych kwalifikacji, dlatego może stać się doskonałym rozwiązaniem dla młodych, niedoświadczonych osób. Warto również wspomnieć, że praca sezonowa w Hiszpanii to okazja do poznania lub poduczenia się zarówno języka angielskiego, jak i hiszpańskiego. 

Praca w Hiszpanii – turystyka

Choć wydawać, by się mogło, że praca w Hiszpanii w turystyce to głównie hotelarstwo bądź praca w lokalach gastronomicznych, to istnieje jeszcze inne, bardzo popularne stanowisko. Jako, że Hiszpanie lubią dobrą zabawę, to dość często poszukują osób do pracy jako animator sportu i rozrywki. Niemalże w każdym dobrym hiszpańskim hotelu znajdziemy animatora odpowiadającego za organizację czasu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo, praca jako animator jest zazwyczaj traktowana jako zajęcie na jeden bądź kilka sezonów. Z tego też względu, otrzymanie zatrudnienia na tym stanowisku jest stosunkowo proste. Jednak istnieje wyjątek kwalifikujący nas do pracy jako animator. A jest nim znajomość języka angielskiego oraz drugiego języka europejskiego, niekoniecznie hiszpańskiego. Dlatego, aplikując na to stanowisko musimy posługiwać się przynajmniej dwoma językami obcymi przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

Zarobki w Hiszpanii

Zarobki w Hiszpanii są uzależnione od kilku czynników. W głównej mierze wpływ na wynagrodzenie ma objęte stanowisko. Zatrudniając się w pracy niewymagającej specjalnych kompetencji będziemy otrzymywać pensję zbliżoną do płacy minimalnej, tj. 12 600 euro rocznie. Tutaj możemy zaliczyć niewykwalifikowanych pracowników fizycznych i budowlanych, kelnerów oraz sprzątacz-ki. Niemniej jednak nawet na najmniej opłacalnych stanowiskach uzyskamy dwa razy większe za-robki niż w Polsce. Pracując w zawodzie, gdzie musimy posiadać odpowiednie kwalifikacje może-my spodziewać się rocznej płacy na poziomie 23 000 euro. Takie wynagrodzenie otrzymamy, mię-dzy innymi: w branży IT, finansowej, związanej z bankowością, a także rozwojem nowych technologii. Aczkolwiek musimy liczyć się z tym, że stosunkowo wyższe wynagrodzenie będą otrzymywały osoby posługujące się nie tylko językiem angielskim, ale i hiszpańskim.

Ile możemy zarobić na poszczególnych stanowiskach w Hiszpanii?

To pytanie na pewno występuje u każdego, kto planuje wyjazd do pracy na hiszpańskim rynku. Zatem sprzątaczka apartamentów w Hiszpanii otrzyma około 7 euro netto na godzinę. Podobną stawkę, bo 10 euro netto na godzinę przyznaje się operatorowi maszyn na produkcji. Na większą stawkę może liczyć cieśla szalunkowy - 12 euro netto za godzinę, a pracę spawacza szacuje się na 14 euro netto za godzinę. Opiekunka osoby starszej uzyska wynagrodzenie w granicach 1300 euro miesięcznie, lecz znajomość języków obcych na pewno będzie skutkowała wyższą pensją. Recepcjonistka, od której wymaga się komunikatywnego porozumiewania się w języku angielskim może spodziewać się pensji w wysokości 1400 euro brutto miesięcznie. Do najlepiej wynagradzanych pracowników należą kontrolerzy jakości oraz programiści. Ich zarobki szacuje się od 30 000 do nawet 50 000 euro netto rocznie.

Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!