Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Praca Islandia

Niestety, ale obecnie nie ma ofert pracy w wyszukiwanych przez Ciebie kryteriach.

Praca za granicą - Islandia

Gospodarka Islandii z racji wielkości kraju, nie jest największa, ale jej rozwój w ostatnich latach był całkiem prężny. Szacuje się, że wzrost gospodarczy Islandii niezmiennie od kilku lat utrzymuje się na pułapie ok. 6% dodatkowo z bardzo niskim bezrobociem na poziomie 3,3% w styczniu 2018 roku.  Ten dynamiczny  wzrost zagwarantował mieszkańcom wyspy jeden z najwyższych standardów życia na świecie. Islandia stanowi więc atrakcyjny rynek pracy dla emigrantów, głownie z Polski, Danii i Filipin. 6% populacji wyspy to obcokrajowcy, którzy stanowią ok. 10% siły roboczej kraju. Dodatkowo pracownicy z zagranicy są pilnie poszukiwani oraz chętnie zatrudniani, bo jak wynika z badań Banku Centralnego Islandii ponad 40 proc. firm odczuwa problemy rekrutacyjne.

Oferty pracy w Islandii

Oferty pracy w Islandii znajdą osoby w przemyśle rybnym, poszukuje sie fileciarzy, pracowników taśmy produkcyjnej i sprzątaczy oraz w rolnictwie, np. w gospodarstwach rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej i na fermach zwierząt futerkowych. Praca w Islandii w tym charakterze jest łatwo dostępna, a wymagania pracodawców nie są zbyt wygórowane. Zarówno w przemyśle rybnym jak i w rolnictwie pracy można szukać samemu lub skorzystać z pośrednictwa agencji pracy, która często także pomaga w zakwaterowaniu pracownika niedaleko miejsca zatrudnienia. Rośnie również zapotrzebowanie, a co za tym idzie ilość oferty pracy w Islandii na wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników z branży budownictwo i przemysł to jest: zbrojarzy, operatorów dźwigów, spawaczy MIG/MAG czy TIG, cieśli, stolarzy, elektryków, malarzy, murarzy, hydraulików, operatorów maszyn ciężkich, kierowców, mechaników samochodowych dla dużych i znanych marek wreszcie zwykłych robotników budowlanych. Oferty pracy w Islandii znajdzie także wykwalifikowana kadra medyczna. Na łatwe zatrudnienie mogą liczyć w szczególności pielęgniarki. Duży rozwój w ostatnich latach odnotowały w Islandii branże takie jak przemysł komputerowy, przemysł biotechnologiczny czy sektor finansowy. Gałęzie te ulegają stałemu rozrostowi, oferując miejsce pracy, kolejnym pracownikom. Islandzki rynek pracy był i aktualnie jest otwarty na kolejne zasoby siły roboczej. Zapotrzebowanie na pracowników w poszczególnych sektorach islandzkiej gospodarki jest stałe. Jednak aby dostać dobrą prace w Islandii musisz bezwzględnie znać język angielski. To nie wszystko – z czasem pracodawcy mogą również oczekiwać, żebyś rozpoczął naukę islandzkiego.

Praca sezonowa w Islandii

Wysokie zarobki, stabilność zatrudnienia i socjal sprzyjający rodzinnemu życiu co roku skłaniają kilka tysięcy Polaków do przeprowadzki na Islandię.
Obecnie w Islandii mieszka ponad 20 000 obywateli polskich – jest to największa jak dotąd mniejszość narodowościowa w tym kraju. Zarobki Polaków na wyspie dochodzą nawet do 7 tys. euro. Najmniej dostają sprzedawcy i pracownicy usług, bo 2,7 tys. euro. Co ważne, zarabiają tyle samo, co rodzimi pracownicy. Płace nie zależą od narodowości, tylko od doświadczenia zawodowego i wykształcenia. To bardzo korzystne warunki dla przyjezdnych! Oferty pracy sezonowej w Islandii czekają na cudzoziemców w hotelarstwo/gastronomia/turystyka – bo kraj żyje głównie z turystów. Poszukiwane są osoby z doświadczeniem: recepcjoniści, pokojówki, kelnerzy czy barmani. Najwięcej ofert dotyczy pracy w Reykjaviku, stolicy karaju, tam znajduje się najwięcej restauracji, pubów i hoteli.

Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!