Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Praca Grecja

Oferty pracy: kraje: Grecja,
Niestety, ale obecnie nie ma ofert pracy w wyszukiwanych przez Ciebie kryteriach.

Grecja to jeden z najbardziej popularnych kierunków wśród Polaków wyjeżdżających na zagraniczne wakacje. Piękna pogoda, cudowne widoki i wiele spektakularnych miejsc do odkrycia sprawiają, że Grecja co roku przyciąga mnóstwo turystów z całego świata. Jednakże Polacy Grecję wybierają nie tylko na spędzenie wakacji marzeń, ale także jako miejsce do znalezienia pracy. Czym Grecja przyciąga naszych rodaków oprócz doskonałych warunków do odpoczynku? Czy warto szukać zatrudnienia w Grecji?

Zalety pracy w Grecji

Do zalet pracy w Grecji na pewno należy połączenie zatrudnienia z możliwością poznania tego malowniczego kraju. Jest to szczególnie istotne dla osób, które oprócz podreperowania budżetu, pragną poznawać zakątki świata. Ponadto, grecki rynek pracy dość często poszukuje osób do pracy w hotelach czy restauracjach. W związku z czym, można znaleźć oferty pracy bez doświadczenia w Grecji, co jest istotne dla młodych osób chcących podjąć swoją pierwszą pracę. Jednakże warto mieć na uwadze, że w Grecji wynagrodzenie jest uzależnione od doświadczenia i umiejętności. Dlatego też, na lepszą płacę mogą liczyć osoby z biegłą znajomością języka angielskiego oraz takie, które pierwsze doświadczenie w pracy mają już za sobą. Do plusów zatrudnienia w Grecji należy także fakt, że nie są wymagane dodatkowe formalności związane z wyjazdem. Jako obywatelowi UE wystarczy posiadanie dowodu osobistego i chęć wyruszenia do pracy za granicę.

Najpopularniejsze oferty pracy w Grecji

Grecja jako kraj słynący z turystyki często poszukuje zagranicznych pracowników do pracy w hotelach, barach, restauracjach, czy na innych stanowiskach związanych z obsługą turystów. Lecz w tym przypadku konieczna jest znajomość języka angielskiego przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Podejmując sezonową pracę w Grecji w turystyce możemy oczekiwać zadowalających zarobków. Ponadto, posługując się językiem obcym możemy również znaleźć atrakcyjną pracę w branży IT lub służbie zdrowia. Jeśli zaś szukamy zatrudnienia niewymagającego porozumiewania się w obcym języku możemy znaleźć pracę w budownictwie, przemyśle, ogrodnictwie bądź rolnictwie. Greccy pracodawcy cenią polskich pracowników za zaangażowanie w pracy oraz wytrwałość.

Zarobki w Grecji

Ile mogą zarobić Polacy pracujący w Grecji? Tak jak wcześniej wspomniano, zarobki są uzależnione przede wszystkim od posiadanych umiejętności oraz doświadczenia. Niemniej jednak, duży wpływ na wynagrodzenie ma stanowisko, jakie obejmujemy. Przykładowo pokojówka w 5-gwiazdkowym hotelu może oczekiwać zarobków na poziomie 1700 - 1900 euro brutto na miesiąc. Kelner bądź sprzedawca otrzymuje pensję w granicach od 600 do 1300 euro brutto miesięcznie. Na podobne wynagrodzenie może liczyć pracownik kawiarni, gdzie jego pensja jest w granicy 800 - 1100 euro brutto miesięcznie. Natomiast najniższe wynagrodzenie barmana to 1000 euro brutto miesięcznie, zaś górna granica oscyluje około 1200 euro brutto na miesiąc. Biorąc pod uwagę inne stanowiska niezwiązane z turystyką, to przykładowo specjalista ds. obsługi klienta otrzymuję wypłatę od 1000 do 1300 euro brutto/mies. Pracownik biurowy natomiast może liczyć na zarobki w granicy 1000 - 1500 euro brutto na miesiąc. Podsumowując, praca w Grecji na wyższych stanowiskach może przyciągać dobrymi zarobkami. Z drugiej zaś strony, pracownicy otrzymujący najniższą stawkę mogą być usatysfakcjonowani wyjazdem do pracy do Grecji, jeśli otrzymają ofertę wraz z zakwaterowaniem.

Gdzie szukać zatrudnienia w Grecji?

Każdy, kto szuka pracy za granicą zastanawia się, gdzie najlepiej szukać zatrudnienia. Nie od dziś wiadomo, że osoby poszukujące zatrudnienia za granicą najczęściej korzystają z portali internetowych. To samo dotyczy ofert pracy w Grecji. Mimo, to decydując się na podjęcie pracy z portalu internetowego musimy liczyć się z pewnymi niebezpieczeństwami. Przede wszystkim, szukając zatrudnienia zawsze korzystajmy ze sprawdzonych źródeł. Po drugie, dokładnie przeanalizujmy ofertę pracy. Czy jest ona legalna, bezpieczna, w jakich odbywa się warunkach i czy nie niesie ze sobą ryzyka. Po trzecie, dokładnie zapoznajmy się z umową, aby uniknąć problemów związanych z wynagrodzeniem, kosztem przejazdu i prowizją dla osoby organizującej zatrudnienie. Gdy chcemy mieć gwarancję, że oferowane zatrudnienie jest bezpieczne i legalne warto skorzystać z agencji pośrednictwa pracy. Opiekunowie w agencji od A do Z zapoznają Cię z proponowaną ofertą pracy zgodną z Twoimi oczekiwaniami i umiejętnościami. Dodatkowo, przez cały okres pobytu za granicą jesteś w stałym kontakcie z przydzielonym opiekunem i z każdą niewiadomą możesz się do niego zwrócić o pomoc.

Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!