Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Praca na produkcji za granicą

Data dodania: 11:08 30/12/2021

Oferty pracy za granicą w dalszym ciągu cieszą się sporym zainteresowaniem wśród Polaków.
Nic w tym dziwnego, gdyż za granicą możemy znaleźć atrakcyjne propozycje zatrudnienia. Dobrym wyborem dla osób zaczynających stawiać swoje pierwsze kroki w życiu zawodowym jest praca na produkcji za granicą. Jednakże jest to również szansa dla osób, które już posiadają jakieś doświadczenie i chcą spróbować swoich sił poza granicami naszego kraju. 

Jaką pracę na produkcji za granicą mogę podjąć?

Szukając pracy na produkcji za granicą możemy wybierać spośród wielu ofert, na różnych stanowiskach. Najczęściej możemy podjąć pracę przy obsłudze maszyn, jako operatorzy wózka widłowego, czy też jako pracownik przy realizacji zamówień. W przypadku pracy przy zamówieniach musimy liczyć się z pracą stojącą, dlatego też nie możemy mieć kłopotów zdrowotnych. Ponadto, podczas pracy przy taśmie pracujemy z innymi osobami, którym w razie problemów powinniśmy pomóc, ale także my możemy liczyć na wsparcie z ich strony. Jeśli zaś chcemy podjąć pracę, jako operator wózka widłowego musimy posiadać uprawienia do obsługi tego rodzaju maszyn. Dla osób posiadających doświadczenie w pracy na maszynach świetną propozycją jest ubieganie się o stanowisko operatora danego urządzenia. Jednakże, możemy znaleźć także oferty dla osób bez doświadczenia, dzięki czemu mogą spróbować swoich sił i zdobyć nowe umiejętności na produkcji przy obsłudze maszyn.

Na jakie zarobki mogę liczyć jako pracownik produkcji?

W porównaniu do zarobków, jakie osiąga pracownik produkcji w Polsce, za granicą możemy nastawić się na atrakcyjniejsze wynagrodzenie. W Niemczech możemy liczyć na zarobki od 6000 zł do ponad 7000 zł, w zależności od zajmowanego stanowiska oraz ilości przepracowanych godzin. Francuscy pracodawcy oferują pensję od 7000 zł do 9000 zł zależnie od wykonywanej przez nas pracy. Zaś w Holandii możemy spodziewać się wynagrodzenia od ponad 7000 zł przy 40 godzinach pracy tygodniowo i najniższej krajowej. Oczywiście osoby wykwalifikowane mogą liczyć na wyższą wypłatę.

Transport, zakwaterowanie, znajomość języka.

Jeśli zastanawiamy się nad pracą na produkcji za granicą, z pewnością przychodzą nam do głowy pytania: jak dostanę się do miejsca pracy, czy muszę znać język, gdzie będę mieszkać? Jednak, decydując się na pracę za granicą przez pośrednika pracy nie musisz się martwić o powyższe kwestie. Wiele pracodawców oferuje pracownikom zakwaterowanie z wszelkimi niezbędnymi udogodnieniami. Ponadto, biura pośrednictwa pracy często zapewniają transport z Polski do miejsca pracy. Znajomość języka jest ułatwieniem, ale nie wymogiem. Z pewnością znajdziemy odpowiednią ofertę pracy za granicą na produkcji dla osób bez znajomości języka obcego.

Gdzie szukać pracy na produkcji za granicą?

Wybierając się do pracy na produkcji za granicą możemy szukać ofert na własną rękę, ale także skorzystać z pomocy biura pośrednictwa pracy. Szukając pracy za granicą we własnym zakresie musimy wykazać się czujnością, by nie popaść w kłopoty. Dlatego też, zdecydowanie lepszym sposobem na znalezienie pracy za granicą jest korzystanie ze sprawdzonej agencji pośrednictwa pracy. Dzięki czemu, masz pewność, że Twoja praca będzie legalna oraz będziesz otrzymywał ustalone wynagrodzenie. Oprócz tego, wyjazd za granicę do pracy na produkcji z pomocą pośrednika pracy jest o wiele łatwiejszy, gdyż niejednokrotnie oferowane jest wsparcie w transporcie i zakwaterowaniu.
 

Nie wszystko co napisaliśmy w artykule jest dla Ciebie jasne? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu: kontakt@globelus.pl

Dołącz do GLOBELUS.PL na facebook.com

Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!