Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Praca sezonowa – gdzie szukać?

Data dodania: 10:21 05/05/2022

Początek wakacji to czas relaksu i odpoczynku. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na beztroskie wykorzystanie wakacyjnych miesięcy. Część osób podejmuje zatrudnienie, aby zasilić swój budżet. Praca sezonowa to doskonałe rozwiązanie dla młodych osób, które kontynuują naukę i chcą uzyskać dodatkowe pieniądze. Lecz zdarza się także, że osoby posiadające jakąś pracę, w okresie wakacyjnym podejmują sezonowego zatrudnienia, najczęściej za granicą. Gdzie szukać pracy sezonowej? O tym poniżej.

Zalety pracy sezonowej

Praca sezonowa często nie należy do najłatwiejszych, jednak chętnych do jej podjęcia nie brakuje. Jakie są zalety pracy sezonowej, skoro przyciąga tylu zainteresowanych? Przede wszystkim praca sezonowa w turystycznych miejscach daje możliwość spędzenia wakacji nad morzem, w górach, czy innym atrakcyjnym mieście. Oprócz tego, decydując się na wakacyjną pracę za granicą możemy podszlifować znajomość języka obcego oraz poznać kulturę danego kraju. Podjęcie pracy sezonowej to również idealny czas na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego. Dzięki czemu, mamy okazję do zarobienia pieniędzy na wymarzone studia bądź inny cel.

Najpopularniejsze oferty pracy sezonowej

Do najpopularniejszych ofert pracy sezonowej, bez względu na miejsce zatrudnienia zaliczamy: roznoszenie ulotek, praca jako dostawca posiłków, pomoc na kuchni, kelner oraz hostessa. Oczywiście niektóre miejsca żądzą się swoimi prawami. Nad morzem bardzo popularny jest handel obwoźny, a także spacerowanie po mieście w stroju maskotki z bajek. Za granicą zaś nasi rodacy najczęściej podejmują pracę sezonową przy zbiorach owoców i warzyw, jak również jako pomoc kuchenna. Praca na tych stanowiskach nie wymaga doświadczenia oraz często nie oczekuje się od kandydatów znajomości języka obcego.

Gdzie szukać pracy sezonowej?

Obecnie pracodawcy najczęściej korzystają z lokalnych portali ogłoszeniowych, aby zamieszczać ogłoszenia o pracę. Dlatego też, jeśli mamy sprecyzowane miejsce wyjazdu do pracy sezonowej należy regularnie przeglądać interesujące nas oferty. Jednak musimy mieć na uwadze, że szukanie pracy sezonowej przez internet może nieść ze sobą pewne ryzyko. W związku, z czym nie odpowiadajmy na ogłoszenia, gdzie nie zamieszczono nazwy pracodawcy, lokalizacji, czy zakresu obowiązków. Oprócz tego, należy pamiętać, aby nie przesyłać pracodawcy żadnych pieniędzy za oferowaną przez niego pracę. Mając na uwadze swoje bezpieczeństwo oraz pewność legalnej pracy szukajmy opinii o danym pracodawcy. Zaczerpnijmy również informacji od osób, które wcześniej miały styczność z tym przedsiębiorcą.

Praca sezonowa z pomocą agencji pracy tymczasowej

Agencje pracy tymczasowej są bardzo popularne i można je znaleźć w każdym miększym mieście. Dlatego też, jeśli masz problem w znalezieniu atrakcyjnych ofert pracy możesz skorzystać z ich pomocy. Lecz, zanim uzyskasz wsparcie od wybranej przez siebie agencji, zaczerpnij opinii o niej. Co więcej, aby uzyskać bezpieczną i legalną warto upewnić się, że agencja, z którą chcesz podjąć współpracę działa na jasnych zasadach.

Przed odwiedzeniem agencji pracy tymczasowej przygotujmy CV oraz dokumenty poświadczające zdobyte przez nas wykształcenie, umiejętności oraz doświadczenie. Chcąc podjąć pracę, gdzie dochodzi do kontaktu z żywnością należy poinformować o posiadaniu książeczki sanitarno-epidemiologicznej bądź braku przeciwwskazań do jej wyrobienia. Ważne jest również zawarcie informacji o znajomości języków obcych, gdyż w okresie wakacyjnym wielu turystów zza granicy odwiedza nasz kraj. 

Praca sezonowa za granicą – gdzie szukać?

Znajomość języków obcych otwiera nam drzwi do poszukiwania pracy sezonowej za granicą. Największym atutem wakacyjnej pracy poza granicami naszego kraju jest oczywiście większe wynagrodzenie. Jednak minusem jest fakt, iż musimy rozstać się z naszymi bliskimi na okres kilku miesięcy. Praca sezonowa za granicą może być fantastyczną przygodą, jeśli tylko zadbamy o swoje bezpieczeństwo. Dlatego też, szukając pracy na wakacje musimy kierować się tymi samymi zasadami, co w przypadku poszukiwania zatrudnienia w Polsce. Przede wszystkim sprawdzamy pracodawcę oraz agencję, z którymi chcemy podpisać umowę. Ponadto, istotne jest ustalenie kwestii dotyczących zakwaterowania, wyżywienia, a także transportu do miejsca pracy. Będąc ostrożnym w podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu za granicą możesz otrzymać bezpieczną i legalną pracę, która pozwoli na uzyskanie niezależności finansowej. 

Internet – powszechnie znane miejsce do szukania pracy sezonowej

Śmiało można powiedzieć, że internet to powszechnie znane miejsce do szukania pracy sezonowej, ale nie tylko. W internecie możemy znaleźć zatrudnienie bez względu na jego charakter. Nic w tym dziwnego, gdyż właśnie na różnego rodzaju serwisach ogłoszeniowych znajdziemy najwięcej ofert pracy. Niemalże każdy pracodawca umieszcza w internecie oferty zatrudnienia ze względu na fakt, że portale ogłoszeniowe odwiedza najwięcej osób chcących podjąć pracę. Co więcej, na serwisach ogłoszeniowych możemy umieścić formularze, dzięki którym firmy otrzymują aplikacje wyłącznie od osób spełniających określone kryteria zatrudnienia. 

Szukając pracy sezonowej warto wziąć pod uwagę ogłoszenia umieszczane na stronach internetowych agencji pośrednictwa pracy. Zwłaszcza, że znajdziemy tam aktualne oferty zatrudnienia. W razie pytań bądź wątpliwości możemy skontaktować się z wybraną agencją, która chętnie udzieli szczegółowych informacji. Z pomocą agencji pośrednictwa pracy możemy uzyskać szybkie i atrakcyjne zatrudnienie w Polsce oraz za granicą.

Praca sezonowa na wakacje – gdzie znajdę najszybciej?

Chcąc podjąć pracę sezonową na wakacje możemy również skorzystać z jakże popularnego Facebooka. W tym przypadku należy śledzić grupy, gdzie umieszczane są ogłoszenia z ofertami pracy w danej lokalizacji. Dzięki czemu mamy możliwość skontaktowania się z osobą wystawiającą ogłoszenie praktycznie od zaraz. Obecnie coraz więcej firm decyduje się na zamieszczanie ogłoszeń z propozycjami zatrudnienia na Facebooku. Dzieje się tak, gdyż Facebook to doskonałe miejsce, w którym znajdziemy szerokie grono młodych osób szukających pracy.

Podsumowując, okres wakacyjny to rewelacyjny czas na podjęcie pierwszej pracy i zarobienie dodatkowych pieniędzy. To również możliwość zwiedzenia wielu atrakcyjnych miejsc. Niemniej jednak, szukając pracy sezonowej powinniśmy zachować niezwykłą ostrożność już na etapie rekrutacji. Dzięki czemu, uchronimy się od zatrudnienia mogącego być dla nas wyłącznie zmartwieniem.
 

Zapraszamy do kontaktu: kontakt@globelus.pl

Dołącz do GLOBELUS.PL na facebook.com

Zobacz inne artykuły

Data modyfikacji: 12:38 24/06/2022

Holandia - prawo pracy

Wszystkich pracujących w Holandii, w tym również Polaków, obowiązuje maksymalnie 40 godzinny tydzień pracy. Może on być skrócony do 36 godzin. Nadgodziny są premiowane najczęściej...
więcej
Data dodania: 14:23 15/11/2023

Agencja pośrednictwa pracy czy agencja pracy tymczasowej?

Szukanie pracy na własną rękę to często żmudny, wymagający czasu proces. Podobnie jak i znalezienie oraz zatrudnianie  pracownika wiąże się z odpowiedzialnością i kosztami. Pośrednicy prz...
więcej
Data dodania: 10:21 05/05/2022

Praca sezonowa – gdzie szukać?

Początek wakacji to czas relaksu i odpoczynku. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na beztroskie wykorzystanie wakacyjnych miesięcy. Część osób podejmuje zatrudnienie, aby zasilić swó...
więcej
Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!