Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Praca jako opiekunka osób starszych w Wielkiej Brytanii

Data dodania: 09:49 30/11/2022

Wielka Brytania w dalszym ciągu jest bardzo popularnym kierunkiem wśród emigrujących Polaków. Wyższe wynagrodzenie, częste połączenia lotnicze oraz przyjazne społeczeństwo sprawia, że wyjazd do Anglii jest świetnym rozwiązaniem, aby zasilić domowy budżet. Jednym z najbardziej pożądanych zawodów wśród Polek w Wielkiej Brytanii jest opiekunka osób starszych. Jednak czy jest to zawód przyszłości? Jakie wynagrodzenie otrzymuje opiekunka osób starszych w Wielkiej Brytanii? Jakie są plusy i minusy pracy opieki nad seniorami? O tym dowiesz się poniżej.

Opiekunka osób starszych – zawód przyszłości?

Społeczeństwo w Wielkiej Brytanii, podobnie jak w naszym kraju jest populacją szybko starzejącą się. W związku z czym, będzie zwiększony popyt na osoby opiekujące się seniorami w Wielkiej Brytanii. Liczba osób starszych z roku na rok staje się coraz większa, więc można spodziewać się liczniejszych i bardziej atrakcyjnych ofert pracy do opieki nad seniorami. Analitycy raportują, że na przestrzeni najbliższych 10 lat Anglików w wieku powyżej 60. roku życia może być nawet 20 milionów. Dlatego też, można przewidywać, że opiekunka osób starszych to zawód przyszłości, gdyż coraz więcej seniorów będzie potrzebowało troski i pomocy innych osób.

Opiekunka osób starszych w Wielkiej Brytanii – wynagrodzenie

Pewnie większość pań przed podjęciem pracy jako opiekunka osób starszych w Wielkiej Brytanii zastanawia się, jakie otrzyma wynagrodzenie. Wpływ na zarobki w tym zawodzie z pewnością ma zakres obowiązków, jaki będzie wykonywać. Wiadome jest, że praca jako opiekunka seniorów nie należy do najłatwiejszych, a ilość zadań do wykonania może być bardzo duża. Z pewnością na wyższe wynagrodzenie mogą liczyć panie posiadające doświadczenie oraz wykazujące się dużą empatią i cierpliwością do osób starszych. Mając na uwadze wyżej wymienione zależności oraz kwalifikacje osoby ubiegającej się o zatrudnienie jako opiekunka osób starszych w Anglii, może ona spodziewać się wynagrodzenia w zakresie od 12 500 do 25 000 funtów rocznie.

Plusy i minusy pracy jako opiekunka osób starszych w Anglii

Praca jako opiekunka osób starszych w Anglii posiada pewne plusy i minusy. Do głównych plusów możemy zaliczyć atrakcyjne wynagrodzenie oraz możliwość zamieszkania w wysokim standardzie. Dodatkowo, zatrudnienie w tym zawodzie daje duże szanse na rozwój zawodowy. Oczywiście, przeszukując oferty pracy jako opiekunka osób starszych w Anglii możemy znaleźć zatrudnienie bez konieczności biegłego posługiwania się językiem angielskim. Jednak, wyjazd do pracy w Wielkiej Brytanii z pewnością przełoży się na poprawę komunikacji w języku angielskim bądź jego praktyczną naukę.

Niestety, lecz praca jako opiekunka osób starszych posiada również minusy. Tutaj możemy zaliczyć szeroki zakres obowiązków. Opieka nad seniorami to nie tylko wspólne spędzanie czasu i jego organizacja. Praca ta często wiąże się z zawodem pielęgniarki, gdyż musimy pilnować podawania leków, zrobić zastrzyki, czy przebierać osobę leżącą. Co więcej, do naszych zadań może należeć także po-moc w domu, kuchni, czy podczas wizyty u lekarza. Dlatego, warto mieć na uwadze, że jest to pra-ca wymagająca i mocno angażująca.

Gdzie szukać pracy jako opiekunka osób starszych w Anglii?

Obecna sytuacja na angielskim rynku związana z Brexitem nieco utrudniła formalności związane z zatrudnieniem emigrantów. Chcąc ułatwić sobie zadania związane z pracą w Anglii jako opiekunka osób starszych warto zaczerpnąć pomocy w agencji pośrednictwa pracy. Wsparcie doświadczonych ekspertów z agencji przyczyni się do szybszego znalezienia bezpiecznego i legalnego zatrudnienia. Każda osoba korzystająca z usług pośrednictwa pracy posiada swojego opiekunka zapewniającego kontakt pomiędzy pracodawcą a osobą szukającą zatrudnienia, jak również pomaga w załatwieniu wszelkich formalności. Dodatkowo, tworzony jest profil kandydata, który daje opiekunowi możliwość dopasowania odpowiedniego stanowiska do naszych wymagań i kompetencji. Z drugiej zaś strony, możemy szukać zatrudnienia w internecie, lecz w tym przypadku musimy korzystać wyłącz-nie ze sprawdzonych stron internetowych. Ponadto, wszystkie obowiązki związane z zatrudnieniem będą należały do osoby szukającej pracy.

 

Nie wszystko co napisaliśmy w artykule jest dla Ciebie jasne? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu: kontakt@globelus.pl
Dołącz do GLOBELUS.PL na facebook.com

Zobacz inne artykuły

Data dodania: 12:27 19/01/2023

Ubezpieczenie do pracy za granicą - co powinieneś wiedzieć?

Wyjazd do pracy za granice dla wielu Polaków to sposób na poprawienie domowego budżetu. Wysokie płace mimo ogólnoświatowego kryzysu w dalszym ciągu kuszą Polaków, szczeg&oa...
więcej
Data dodania: 21:57 27/02/2020

Polskie 500+ czy zagraniczne zasiłki.

Od 1 lipca 2019,  po zmianie przepisów w Polsce 500+ przyznawane jest także na pierwsze dziecko. Mimo iż od tej daty minęło już sporo czasu nadal dostajemy zapytania od rodziców...
więcej
Data dodania: 14:00 21/02/2023

Dania - prawo pracy

W Danii warunki pracy są ogólnie uważane za dobre i pracownicy są chronieni przez wiele ustaw i regulacji dotyczących zatrudnienia. Minimalna płaca w Danii wynosi około 18,5 EUR na godzinę w 20...
więcej
Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!