Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Praca w Niemczech dla par

Data dodania: 13:29 30/05/2022

Wyjazd za granicę w celach zarobkowych już od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Głównym atutem pracy za granicą są wyższe zarobki w stosunku do wynagrodzenia w Polsce, na tym samym stanowisku. Mimo to, wyjazd w kraju wiąże się również z pewnymi niedogodnościami, do których z pewnością należy rozłąka z bliskimi. Rozwiązaniem jest praca dla par, dzięki której możemy pracować wspólnie z naszą drugą połówką. W związku, z czym nie musimy obawiać się rozstania, lecz mamy możliwość prowadzić życie zawodowe oraz prywatne z naszym partnerem.

Praca za granicą dla par

Praca za granicą dla par jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które pragną zasilić domowy budżet bez konieczności rozłąki z partnerem. A jak wiadomo razem można osiągnąć więcej. Kierunkami najczęściej wybieranymi przez pary do pracy za granicą są: Niemcy, Holandia oraz Wielka Brytania. Jednakże praca w Niemczech dla par jest w szczególności pożądana, gdyż odległość od pozostałych członków rodziny nie jest aż tak duża. Coraz więcej zagranicznych pracodawców oferuje pracę dla par, głównie w okresie wakacyjnym, gdzie wiele młodych osób poszukuje zatrudnienia. Jednakże z pewnością znajdziemy również całoroczne oferty pracy, na dłuższy czas. Z takich propozycji zatrudnienia korzystają nie tylko młode osoby pragnące rozpocząć wspólne życie, ale także bezdzietne małżeństwa, czy posiadające dorosłe dzieci.

Praca w Niemczech dla par – oferty pracy

W internecie możemy spotkać różnego rodzaju oferty pracy dla par w Niemczech. Największe prawdopodobieństwo znalezienia pracy dla pary występuje na stanowiskach: pracownik produkcji, magazynier, pracownik zbioru warzyw bądź owoców, a także opiekun osoby starszej. W tych przypadkach istnieje wysokie prawdopodobieństwo objęcia przez partnerów tego samego stanowiska. Oprócz tego, możemy spotkać oferty zatrudnienia w tym samym miejscu, jednak wykonywane przez parę obowiązki będą różniły się między sobą. Przykładowo ona będzie sortować warzywa, a on będzie je zbierał z pól. Dzięki czemu, para ma możliwość wspólnego zatrudnienia za granicą w tym samym miejscu, ciesząc się sobą oraz dobrym wynagrodzeniem. Część par decyduje się na wspólny wyjazd do Niemiec, jednak podejmują pracę w różnych miejscach. Przez co, ich obowiązki zawodowe są oddzielone, zaś życie prywatne w dalszym ciągu prowadzą razem.

Praca w Niemczech dla par – zalety i wady 

Chcąc razem z drugą połową wyjechać do pracy w Niemczech i pracować w tym samym miejscu, musimy zdać sobie sprawę jakie są zalety oraz wady wyjazdu za granicę jako para. Oczywiście największą zaletą wspólnego wyjazdu za granicę jest fakt, że nie musimy się rozstawać na długi czas. Jesteśmy cały czas ze sobą, a w trudnych momentach możemy liczyć na wzajemne wsparcie. Dodatkowo, we dwójkę zawsze jest raźniej, chociażby w przypadku, gdy jedno z was zna język niemiecki, a drugie nie. Partnerzy mogą być również dla siebie pomocą w pracy. Jednak główną wadą wspólnego zatrudnienia jest możliwość występowania konfliktów, na przykład gdy nie porozumiemy się dobrze w sprawie wykonywania obowiązków. Co więcej, do wad wspólnej pracy, szczególnie w przypadku pracy fizycznej jest brak czasu dla siebie. Zmęczenie oraz często 10- czy 12- godzinna praca sprawia, że skupiamy się wyłącznie na pracy, a nie na związku. Dlatego też, przed podęciem decyzji o wyjeździe za granice należy przeanalizować wszystkie możliwe zalety i wady takiego zatrudnienia.

Praca w Niemczech dla par – czy warto?

Na to pytanie każda z par musi odpowiedzieć sobie sama. Tak jak wcześniej wspomniano praca w Niemczech czy innym kraju ma pewne zalety i wady. Jednak jeśli znajdziemy atrakcyjną ofertę wspólnej pracy za granicą warto byłoby z niej skorzystać. Często pracodawcy zza granicy oferują zakwaterowanie co ułatwia start w nowym kraju. Z biegiem czasu, pary decydują się samodzielnie wynajmować mieszkanie i żyć według własnych zasad. Wiele par, które podjęły pracę za granicą zaczęły tam budować swoje życie i myślą o pozostaniu na stałe. Praca w Niemczech dla par otwiera drzwi do poznania nowego kraju, dobrego wynagrodzenia, a nawet awansów zawodowych.
 

Zobacz inne artykuły

Data dodania: 21:15 26/11/2018

Operator maszyn budowlanych w Norwegii

Podobnie jak elektrycy operatorzy maszyn budowlanych chcący pracować w Norwegii również muszą postarać się o zatwierdzenie polskich uprawnień. Obowiązek ten dotyczy operatorów następu...
więcej
Data dodania: 21:04 27/12/2018

Niemcy - co nowego w 2019 roku!

Pracujesz w Niemczech? Przeczytaj co przyniesie Ci rok 2019. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zmiany. Podwyższona zostanie podstawowa kwota wolna od podatku (Grundfreibetrag) i kwota...
więcej
Data dodania: 12:30 19/10/2022

Zasiłek rodzinny w Norwegii

Norwegia to najpopularniejszy kierunek wśród Polaków udających się do pracy w krajach skandynawskich. Atrakcyjne wynagrodzenie oraz przyjazne społeczeństwo sprawia, że część z naszych ro...
więcej
Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!