Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

DAJ SIĘ ZŁOWIĆ ŁOWCY GŁÓW!

Data dodania: 13:49 04/01/2019

Każdy z nas chciałby, aby to praca go szukała, a nie na odwrót. Jakie działania podjąć, aby czuć się pewnie na rynku pracy i nie martwić się brakiem pewności zatrudnienia?

Jak być widocznym dla headhuntera/rekrutera i nie podejmować błędnych działań, które zamiast przybliżać nas do celu, sprawiają, że telefon propozycjami pracy stale milczy?

Headhunting to metoda pozyskiwania pracowników o określonych kwalifikacjach, umiejętnościach i kompetencjach. Pozyskiwanie ma charakter aktywny – headhunter/rekruter zdobywa kandydatów nie tylko spośród aplikacji, które nadsyłają mu sami zainteresowani, ale również (a czasem przede wszystkim) wychodząc z kontaktem do potencjalnych kandydatów.

Łowienie głów, bo to w wolnym tłumaczeniu oznacza słowo headhunting coraz częściej dotyczy pracowników szeregowych oraz wykwalifikowanych pracowników budowlanych czy przemysłowych.

Do narzędzi z jakich korzystają rekruterzy należą:
- portale społecznościowe i  fora internetowe, jednak jest to tylko 5% z całości
- serwisy biznesowe

67 proc. użytkowników portali biznesowych sprawdza w serwisie profil osoby, z którą ma umówioną rozmowe

- bazy cv, w których kandydaci złożyli swoje aplikacje

52 proc. rekruterów korzysta z baz kandydatów

-  tzw. event recruiting - polega on na tym, że pracodawca bierze udział w imprezie jako sponsor i w czasie imprezy może zawrzeć nowe kontakty czy zyskać szanse na zaprezentowanie konkurencyjnej oferty pracy
- podstęp np. telefonując do firmy z której chce się „wyciągnąć"danego pracownika

Liczby mówią same za siebie, Twoje szanse na lepszą prace i lepsze pieniądze znacznie wzrosną jeśli zostawisz u nas swoje CV.

Utwórz swój profil Kandydata na GLOBELUS.pl i wybieraj z najlepszych ofert.

Złośliwi twierdzą, że najlepsi headhunterzy to tacy, co wykradają pracowników. Z tego względu warto dodać, że istnieje niepisany kodeks Headhunterów według którego Ci nie kradną pracowników sobie nawzajem. Ale za to....... często się nimi wymieniają! Na przykład po kilku miesiącach od rekrutacji headhunter przedstawia nową ofertę pracy osobie, której jeszcze niedawno inny headhunter znalazł posadę. I tak w kółko. Fachowcy zamienią się miejscami, każdy z nich więcej zarobi, a łowcy głów realizują zlecenia.

DAJ SIĘ ZŁOWIĆ ŁOWCY GŁÓW!

PS. Headhunter/rekruter nie powinien oczekiwać od Ciebie żadnej gratyfikacji finansowej, nawet w przypadku rekrutacji zakończonej sukcesem. Zdecydowanie zabrania tego polskie prawo. Dodatkowo Headhunter, zanim zarekomenduje Cię jako potencjalnego kandydata – powinien otrzymać Twoją zgodę. 

Nie wszystko co napisaliśmy w artykule jest dla Ciebie jasne? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu: kontakt@globelus.pl
Dołącz do GLOBELUS.PL na facebook.com

Zobacz inne artykuły

Data dodania: 12:30 19/10/2022

Zasiłek rodzinny w Norwegii

Norwegia to najpopularniejszy kierunek wśród Polaków udających się do pracy w krajach skandynawskich. Atrakcyjne wynagrodzenie oraz przyjazne społeczeństwo sprawia, że część z naszych ro...
więcej
Data dodania: 21:58 11/03/2019

Zasiłek chorobowy w Szwecji

Choroba nie wybiera.... Czasami zdarza się więc, że nie jesteśmy w stanie pracować. Prawo w Szwecji jest lepiej skonstruowane niż w Polsce i wynika z niego jasno, że ustawodawca rozumie, iż chora os...
więcej
Data dodania: 21:28 28/12/2018

S1, E109 czy E106 ?

Tym razem o ubezpieczeniu. Jak formalnie zorganizować ubezpieczenie całej rodziny w przypadku jeśli jedyny ubezpieczyciel pracuje poza granicami Polski?
więcej
Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!