Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Certyfikaty VCA, SCC i OSC

Data dodania: 20:36 26/11/2018

VCA, SCC, OSC to coraz częściej wymagane od szukających pracy w Holandii, Niemczech, Belgii i wielu innych krajach certyfikaty. Niestety kosztowne, ale bez problemów można znaleźć firmy, które za darmo organizują odpowiednie kursy dla swoich nowych pracowników. Wielu z pracodawców, którzy ogłaszają się na naszym portalu oferuje taką pomoc.

 

Wszystkie powyższe certyfikaty to rodzina systemów zarządzania bezpieczeństwem pracy, zdrowiem i środowiskiem. Wymagane są do podjęcia pracy na stanowiskach o podwyższonym poziomie ryzyka. Najczęściej dotyczą takich branż jak: mechanika, elektryka, budownictwo, inżynieria, przemysł ciężki, transport, czy logistyka.

VCA – obowiązuje w: Holandii, Belgii i Luksemburgu (zdarza się, że wymagany jest również w Niemczech, Szwajcarii, Skandynawii i Austrii). Certyfikat ten obowiązuje przez okres 10 lat.
SCC –obowiązuje na terenie Niemiec, Austrii, Szwajcarii, a także Francji i krajach skandynawskich.  Podobnie jak VCA certyfikat SCC jest ważny 10 lat.
OSC - obowiązuje w Finlandii, a także w pozostałych krajach skandynawskich. Certyfikat ten obowiązuje przez okres 5 lat.

Powyższe certyfikaty nie są obowiązkowe. Jednak coraz więcej firm rekrutując kandydatów wymaga ich posiadania.
Są one bowiem swoistym potwierdzeniem przestrzegania zasad bezpieczeństwa w firmie oraz posiadania przez firmę jasnego i jednolitego systemu zarządzania bezpieczeństwem, zdrowiem i ochroną środowiska.

Co zrobić, aby taki certyfikat zdobyć?

Aby zdobyć którykolwiek z powyższych certyfikatów należy wziąć udział w kursie oraz zdać egzamin w autoryzowanej firmie. Szkolenia te są płatne. Bez problemu można je zrobić w Polsce, po polsku :)
Po zaliczonym teście każda osoba powinna dostać dyplom oraz plastikową kartę potwierdzającą posiadany certyfikat.

Zachęcamy wszystkich naszych kandydatów do tego, aby zaznaczali na swoim profilu posiadanie certyfikatów  (można to zrobić w polu '' dodatkowe informacje''), a nawet, aby załączali posiadany dokument wraz z cv. Bardzo skraca to czas przeszukiwania bazy kandydatów i oczywiście stanowi duży ''plus'' w oczach firm poszukujących pracowników.

Nie wszystko co napisaliśmy w artykule jest dla Ciebie jasne? Masz pytania?

Zapraszamy do kontaktu: kontakt@globelus.pl

Dołącz do GLOBELUS.PL na facebook.com

Zobacz inne artykuły

Data dodania: 10:38 30/06/2022

Jak się przebranżowić? Porady ułatwiające zmianę zawodu.

Wybór ścieżki zawodowej nie jest łatwą decyzją tym bardziej, że podejmujemy ją w bardzo młodym wieku. Dlatego też, nie powinien dziwić fakt, że wiele osób pragnie zmienić bieg swojej kar...
więcej
Data dodania: 14:57 10/02/2022

Zasady BHP, które musisz znać

Pracownik, który rozpoczyna nową pracę jest zobowiązany do zapoznania się z panującymi zasadami BHP. Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, w skrócie BHP mówią nam między innymi o...
więcej
Data dodania: 13:49 04/01/2019

DAJ SIĘ ZŁOWIĆ ŁOWCY GŁÓW!

Każdy z nas chciałby, aby to praca go szukała, a nie na odwrót. Jakie działania podjąć, aby czuć się pewnie na rynku pracy i nie martwić się brakiem pewności zatrudnienia? Jak być ...
więcej
Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!