Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Wiele osób szukających zatrudnienia za granicą decyduje się na emigrację do naszych najbliższych sąsiadów. Nic w tym dziwnego, gdyż tęsknota za domem i brak fizycznego kontaktu z bliskimi może być sporym ograniczeniem. Mimo tego, że Polacy najczęściej wybierają Niemcy, jako kierunek emigracyjny, to warto również zapoznać się z ofertami pracy, jakie oferuje Litwa. Czy warto jechać na Litwę, aby znaleźć pracę? Czy muszę posiadać dodatkowe kwalifikacje, aby zdobyć dobrze płatne stanowisko?

Praca Litwa

Litwa, kraj słynący z jakże urokliwego Wilna, przepięknych widoków i ciekawej, zbliżonej do naszej kultury. Po wprowadzeniu euro zamiast lita, litewska gospodarka zaczęła się rozwijać i w dalszym ciągu to czyni. Dlatego też, Litwa stała się krajem, gdzie zarobki są coraz większe, a wynagrodzenie jest wypłacane w bardziej stabilnej walucie niż polski złoty. Znalezienie pracy na Litwie jako pracownik fizyczny nie jest trudne lecz, jeśli chcemy otrzymywać zadowalającą pensję musimy pochwalić się dodatkowymi kwalifikacjami. Szczególnie cenioną umiejętnością jest posługiwanie się językiem obcym, np. angielskim, litewskim bądź rosyjskim. Litewscy pracownicy poszukują doświadczonych fachowców, w związku z czym zachęcają ich dobrymi stawkami, bezpłatnym zakwaterowaniem, a także wyżywieniem. Dodatkowo, warto zaznaczyć, że koszt życia na Litwie jest bardzo podobny do cen w polskich sklepach.

Gdzie szukać dobrze płatnej pracy na Litwie?

Bez względu na to, jaki kraj wybieramy do emigracji w celach zarobkowych regułą jest, że najlepsze zarobki uzyskamy z dużych miastach lub ośrodkach wypoczynkowych. To samo dotyczy pracy na Litwie. Biorąc pod uwagę średnie wynagrodzenie, najwyższe zarobki osiągniemy w Wilnie, gdzie uśredniona miesięczna pensja wynosi 1978 euro. Kolejnym dobrym wynikiem wynagrodzenia pracowników może pochwalić się Kowno, gdzie średnie zarobki wynoszą 1782 euro miesięcznie. Do trójki miast uchodzących za najlepsze do znalezienia dobrze płatnej pracy na Litwie jest Kłajpeda. Tutaj możemy spodziewać się średniej pensji w wysokości 1652 euro.

Praca na Litwie – jakie stanowiska?

Litewski rynek pracy posiada wolne wakaty dla osób z branży budowlanej, np. betoniarzy, zbrojarzy, czy cieśli szalunkowych. Osoby do pracy fizycznej w budowlance mogą spodziewać się zatrudnienia bez znajomości języka obcego. Jednakże, wykwalifikowani fachowcy, wykazujący się odpowiednimi umiejętnościami i doświadczeniem mogą liczyć na szybie zatrudnienie w oparciu o atrakcyjne warunki wynagrodzenia. Kolejną branżą wykazującą duże zapotrzebowanie na pracowników jest branża IT. Na Litwie jest to najlepiej opłacalny sektor. Dlatego specjaliści posiadający w swoim CV bogate doświadczenie mogą otrzymywać doskonałe oferty pracy, a także negocjować z pracodawcą warunki zatrudnienia. Co więcej, Litwa ma dość duże zapotrzebowanie na pracowników z przemysłu spożywczego oraz z branż handlowych. Z tego też względu, na zatrudnienie mogą liczyć nawet osoby szukające swojej pierwszej pracy.

Najlepiej opłacalne stanowiska – Litwa

Wcześniej wspomnieliśmy, że sektor informatyczny cieszy się najlepszymi zarobkami na Litwie. I tak, inżynier baz danych w zależności od posiadanego doświadczenia może liczyć na pensję od 2800 euro do nawet 6900 euro miesięcznie. Takich samych zarobków może oczekiwać Java Developer. Natomiast osoby z branży IT do spraw bezpieczeństwa otrzymują wynagrodzenie na poziomie 2500 do 4000 euro na miesiąc. Kolejnym najlepiej opłacalnym stanowiskiem na Litwie jest konsultant ds. jakości obsługi klienta. Pracownik na tym stanowisku otrzymuję wypłatę w wysokości od 1950 do 2180 euro. Natomiast specjaliści HR, inżynierowie z branży logistycznej oraz analitycy finansowi uzyskują pensję powyżej 1650 euro miesięcznie.

Oferty pracy Litwa

Jeśli poszukujesz bezpiecznej, legalnej pracy na Litwie, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług agencji pośrednictwa pracy. Przydzielony Ci opiekun przedstawi indywidualnie dopasowane oferty zgodnie z Twoimi kwalifikacjami. Ponadto, opiekunowie z agencji pośrednictwa pracy pomagają nie tylko w znalezieniu zatrudnienia, ale także wspierają w zakwaterowaniu oraz podróży do miejsca pracy. Dodatkowo, oferty pochodzące z agencji są na jasnych i prostych zasadach, dzięki czemu nie musisz obawiać się wyjazdu do pracy za granicę. Dlatego, jeśli chcesz podjąć zatrudnienie na Litwie, nie czekaj i skorzystaj z zaufanej agencji pośrednictwa pracy.

Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!