Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Oferty pracy w inżynierii

Z pewnością ogromnym atutem pracy w Polsce jest to, że nie musimy znać dodatkowego języka. Przez co, w pracy unikniemy barier językowych, które często występują podczas zatrudnienia w innym kraju. Kolejnymi atutami pracy w Polsce jest odległość od miejsca zamieszkania oraz łatwość transportu. W zależności, gdzie znajdziemy pracę może się okazać, że wcale nie musimy przemierzać setek kilometrów, aby rozpocząć zatrudnienie. Jednakże w przypadku pokonania większej odległości możemy wybrać różne formy transportu, w zależności od naszych preferencji. Odległość od miejsca zamieszkania ma duże znaczenie dla osób posiadających rodziny i chcących spędzać z nimi jak najwięcej czasu. Dla młodych osób atutem pracy w innym, większym mieście jest fakt poznania nowych osób i miejsc. Dlatego też, często takie osoby decydują się na przeprowadzkę z dotychczasowego miejsca zamieszkania.

Oferty pracy w Polsce

Osoby posiadające doświadczenie w zawodach z branży inżynieryjnej mogą liczyć na zatrudnienie nie tylko za granicą, ale i w Polsce. Wielu pracodawców szuka specjalistów do pracy, oferując im atrakcyjne wynagrodzenie za wykonywane obowiązki. W jakich zawodach możemy znaleźć najwięcej ofert pracy? Przede wszystkim poszukiwani są elektrycy, mechanicy, a także konstruktorzy. Dlatego też, posiadając praktykę w tych zawodach z powodzeniem możemy znaleźć legalną i dobrze płatną pracę, poprzez biuro pośrednictwa pracy. 

Praca inżynieria – Polska

Tak jak wcześniej wspomniano, nie musimy wyjeżdżać za granicę, aby zdobyć pracę w inżynierii. Polscy pracodawcy oferują pracę w inżynierii na atrakcyjnych warunkach, a często jest to praca od zaraz. Możemy również oczekiwać umowy o pracę, zazwyczaj na czas nieokreślony, a także licznych benefitów. Warunkiem jest oczywiście posiadanie doświadczenia na tym samym lub podobnym stanowisku przez określony czas. Jeśli więc spełniasz wymogi stawiane przez pracodawcę możesz znaleźć w Polsce dobrze opłacalną pracę, bez konieczności wyjazdu za granicę. 

Praca za granicą - inżynieria

Szukając ofert pracy w inżynierii warto rozejrzeć się za propozycjami zatrudnienia za granicą. Zagraniczni pracodawcy bardzo cenią sobie polskich specjalistów, oferując im atrakcyjne warunki za objęcie określonego stanowiska. Stawiając na pracę za granicą możemy poszukiwać ofert pracy tymczasowej, jak również na okres stały. Jednakże musimy mieć na uwadze, że wymagana będzie przynajmniej podstawowa znajomość języka obowiązującego w danym kraju. Często pracodawcy oferują zagranicznym pracownikom zakwaterowanie bądź pomoc w znalezieniu noclegu, jak również zapewniają transport do miejsca pracy. Warto jednak mieć na uwadze, że chcąc pracować za granicą decydujmy się wyłącznie na zatrudnienie ze sprawdzonego źródła, bądź skorzystajmy z pomocy agencji zatrudnienia.

Zarobki w inżynierii

Nie dziwi nikogo fakt, iż Polacy wyjeżdżają do pracy za granicę w celu uzyskania większego wynagrodzenia. Jednak część osób preferuje pracę w swoim kraju, aby być blisko rodziny oraz przyjaciół. Decydując się na pracę w inżynierii za granicą oczywiste jest to, że będziemy zarabiać więcej w porównaniu do wynagrodzenia w Polsce. Przykładowo elektryk w naszym kraju może liczyć na średnie wynagrodzenie w granicach 5000 zł. W Niemczech zaś elektryk otrzymuje pensję w granicach od 2000 do nawet 2500 euro miesięcznie. Podejmując pracę w Danii na tym samym stanowisku zarobki kształtują się na poziomie około 92-98 zł na godzinę. Obojętnie, w jakim kraju podejmiemy pracę, czy to w Polsce, czy za granicą pensja jest uzależniona od stażu pracy oraz ilości wykonywanych obowiązków.
 

Znajdź pracę z globelus.pl:

Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!