Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Praca energetyka

Praca w energetyce

Praca energetyka jest szczególnie doceniana zarówno przez polskich, jak i zagranicznych pracodawców. Nic w tym dziwnego, gdyż posiadanie tego fachu w ręku jest mile widziane niemalże w każdym zakładzie pracy. Ponadto, stale rozwijające się sieci energetyczne oraz ich modernizacje wymagają specjalistów do realizowania projektów. Posiadanie doświadczenia w pracy energetyka pozwala na uzyskanie dobrze płatnej pracy niemalże od zaraz. Dodatkowo, często możemy spotkać oferty zatrudnienia na czas nieokreślony, w pełnym wymiarze godzin. Jeśli chcemy podjąć pracę za granicą konieczne będzie posługiwanie się językiem narodowym kraju, do którego zamierzamy się udać.

Zarobki w Polsce i za granicą – energetyka

Jak można się domyślać zarobki energetyka różnią się między sobą w zależności czy podejmujemy pracę w Polsce czy za granicą. Średnie wynagrodzenie na stanowisku energetyka w Polsce wynosi około 5000 brutto. Jednak pensja elektryka w naszym kraju waha się w granicach od około 4200 do 6200 zł brutto. W Niemczech praca elektryka jest średnio szacowana na około 1900 euro miesięcznie. Zaś w Norwegii najlepiej opłacalni elektrycy mogą zarobić nawet około 19 000 zł miesięcznie. Duńscy pracodawcy oferują pracownikom w branży energetycznej około 92 – 100 zł za godzinę. Oczywiście bez względu na to, gdzie podejmiemy zatrudnienie wysokość pensji uzależniona jest od wielu czynników. Do tych czynników zaliczamy: doświadczenie zawodowe, posiadane wykształcenie, a także lokalizację oraz wielkość przedsiębiorstwa, w którym zamierzamy pracować.

Praca energetyka – gdzie aplikować?

Chcąc w szybki sposób znaleźć pracę na stanowisku energetyka najlepszym rozwiązaniem jest aplikowanie na sprawdzonych stronach internetowych agencji pośrednictwa pracy. Zanim, jednak wyślemy swoje CV warto wcześniej poczytać opinie o wybranej przez nas agencji. Rzetelna agencja z pewnością cieszy się dobrymi opiniami oraz posiada zaufanie wielu osób, którym pomogła zdobyć zatrudnienie. Dlatego też, jeśli zależy ci na bezpiecznej i legalnej pracy skorzystaj z usług profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy. Z jej pomocą znalezienie zatrudnienia na atrakcyjnych warunkach, dostosowanego do posiadanych umiejętności stanie się niezwykle proste. Wybierając ofertę pracy od agencji to gwarancja udanego zatrudnienia zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!