Menu

Powiedz nam jakiej pracy szukasz?
Globelus pomoże Ci ją znaleźć

Praca budownictwo

Oferty pracy: Budownictwo,

Oferty pracy w branży budowlanej

Według statystyk zapotrzebowanie zagranicznych pracodawców na polskich fachowców budowlanych już od kilku lat utrzymuje się na podobnym, wysokim poziomie. Wyjazdy do pracy w Unii Europejskiej nadal cieszą się zainteresowaniem wśród naszych rodaków, którzy oczekują stabilnego zatrudnienia i gwarancji legalnej pracy. Liderem spośród krajów oferujących Polakom zatrudnienie od wielu lat są Niemcy (57 proc. ogłoszeń), a następnie Holandia (21 proc.). Prawie wszyscy zagraniczni pracodawcy oferują w swoich ofertach organizację, a nawet opłacenie zakwaterowania, a także transport do pracy. Wyżywienie gwarantuję tylko około 21 proc. pracodawców. Pracę za granicą w budownictwie bez znajomości języka oferuje średnio 23 proc. ofert, a 5 proc. ogłoszeń nie wymaga posiadania doświadczenia w zawodzie.

Praca za granicą w budownictwie

Polscy pracownicy budowlani do niedawna wyjeżdżali do Niemiec i Anglii oraz Austrii, ale dzisiaj to już mniej popularne choć ciągle aktualne kierunki wyjazdów. Dzisiaj prawdziwą mekką polskich budowlańców stały się kraje skandynawskie, które oferują wysokie zarobki i atrakcyjny pakiet świadczeń socjalnych. Kraje skandynawskie stały się bardzo popularne, chociaż znalezienie w nich pracy jest naprawdę trudnym wyzwaniem. Zasadniczo w Szwecji, Norwegii albo Danii szukają tylko i wyłącznie najlepszych specjalistów. Mało tego, większość pracodawców dając oferty pracy w budownictwie wymaga umiejętności posługiwania się minimum językiem angielskim.

Praca w budownictwie - zarobki

Biorąc pod uwagę zarobki specjalistów, najwięcej zarabiają murarze i tynkarze, jak również glazurnicy, stolarze budowlani oraz cieśle szalunkowi. Najniższe stawki osiągają zaś malarze-szpachlarze. Na bardzo dobre zarobki mogą także liczyć elektrycy budowlani, monterzy wentylacji czy hydraulicy.

Spośród krajów europejskich najwyższe zarobki dla pracując w budownictwie oferowane są w krajach skandynawskich i nie spadają poniżej 20 euro za godzinę. W Niemczech wykwalifikowany pracownik może zarobić nawet 22 euro za godzinę. Natomiast najniższe wynagrodzenie to 11,30 euro za godzinę. Podobnie wysokie zarobki oferowane są w Belgii, gdzie pracownik niewykwalifikowany może liczyć na 14,10 euro za godzinę, zaś majster na 17 euro za godzinę. Na kolejnych miejscach co do wysokości zarobków z budownictwie plasują się Szwajcaria, Francja i Holandia. Znacznie niżej zarabia się w Austrii czy Włoszech, ale i tak płace są tam są wyższe niż w Polsce. Podobnie, jak w Polsce, płace kształtują się w Portugalii, w Czechach.

Praca w budownictwie z globelus.pl

Narzędzia dla Ciebie Bezpłatny dostęp do przydatnych narzędzi

Katalog pracodawców

Dowiedz się więcej o naszych pracodawcach

Baza kandydatów

Sprawdź kto aktualnie szuka pracy

Artykuły

Bądź na bieżąco!